CZY STABILIZACJA KRĘGOSŁUPA JEST ISTOTNA?

Wśród fizjoterapeutów, rehabilitantów czy trenerów personalnych powszechnie znanym określeniem jest tzw. core stability. Co ono oznacza? ‘Core’ z języka angielskiego to inaczej rdzeń, określenie to odnosi się do pojęcia stabilizacji ludzkiego ciała. Odpowiedzialna jest za utrzymanie pionowej postawy ciała i stwarza warunki do poruszania się. Mówi się, że w momencie gdy to ogniwo staje się słabe, wówczas całe ciało także jest osłabione. Stabilizacja kręgosłupa, to podstawa w osiągnięciu siły, uniknięciu przeciążeń i dolegliwości bólowych.

CO ODPOWIADA ZA STABILIZACJĘ?

Za stabilizację naszego ciała odpowiadają mięśnie głębokie, leżące pod powierzchownymi. Mimo, że są o wiele mniej widoczne i ciężko dostępne to pełnią fundamentalną rolę w stabilizacji kręgosłupa i kości miednicznych.  

Dobrze rozwinięta stabilizacja tułowia zapewnia:

  • dobrą postawę ciała,
  • zdrowy kręgosłup,
  • podstawę do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów,
  • optymalizację funkcjonowania układu krążenia i oddechowego

CZY POPRAWA STABILIZACJI KRĘGOSŁUPA TO WYSTARCZAJĄCY POWÓD, ABY SKONTAKTOWAĆ SIĘ ZE SPECJALISTĄ?

Oczywiście! W ofercie naszego Centrum Rehabilitacji znajdziesz odpowiednie dla siebie rodzaje treningu. Oferujemy nie tylko treningi dla dzieci, ale także trening motoryczny, funkcjonalny czy medyczny. Po konsultacji z fizjoterapeutą dowiesz się, który rodzaj treningu jest dla Ciebie. 

Niewiele trzeba żeby cieszyć się mocnymi mięśniami głębokimi! Podstawą jest systematyczność. Należy jednak pamiętać, że brak znajomości techniki wykonywanych ćwiczeń może przynieść skutek odwrotny. Jeśli nie jesteś pewien czy poprawnie wykonujesz ćwiczenia, skontaktuj się z naszymi fizjoterapeutami, którzy po dokładnym wywiadzie i badaniu, dobiorą dla Ciebie indywidualny zestaw ćwiczeń oraz wyjaśnią technikę ich wykonywania. 

W celu zdobycia więcej informacji zachęcamy do kontaktu pod numerem tel. 531 924 344 bądź pod adresem Centrum Rehabilitacji Dawców Zdrowia ul. Jemiołowa 26-28 we Wrocławiu.