DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE TOWARZYSZĄCE CIĄŻY

Podczas ciąży w organizmie kobiety dochodzi do szeregu fizjologicznych zmian powodujących znaczne przeciążenie. Adaptacje układu kostno-stawowego i mięśniowo-powięziowego do nowej sytuacji oraz zmiany hormonalne mogą wywoływać dolegliwości bólowe w obrębie pleców, kolan, stóp czy nawet nadgarstka. 

Czy wiesz, że jako przyszła mama możesz korzystać z pomocy fizjoterapii? Oprócz terapii manualnej i masażu dużą skutecznością cieszy się dynamiczne plastrowanie, czyli kinesiotaping.

CZYM SĄ PLASTRY REHABILITACYJNE?

Kinesiotaping to nieinwazyjna forma leczenia, która wpływa na redukcję bólu. Z powodu ograniczonych możliwości stosowania leków, zdobył dużą popularność wśród kobiet w ciąży. Są to niewielkiej grubości, elastyczne plastry, przypominające budową ludzki naskórek. Ponadto idealnie dopasowują się do ciała oraz nie ograniczają ruchów. Są wodoodporne, oddychające, hipoalergiczne, a więc całkowicie bezpieczne. 

JAKIE SĄ ZALETY STOSOWANIA PLASTRÓW W TRAKCIE CIĄŻY?

Wśród licznych zalet kinesiotapingu możemy wyróżnić:

  • redukcję bólu, np. w odcinku lędźwiowym, kolanach, w okolicy spojenia łonowego,
  • korygowanie postawy ciała,
  • usprawnianie funkcjonowania mięśni, np. przy osłabieniu mięśnia prostego brzucha i mięśni skośnych,
  • redukcja obrzęków limfatycznych, np. przy niewydolności żylnej.

KINESIOTAPING A CESARSKIE CIĘCIE

Plastrowanie znajduje zastosowanie nie tylko w trakcie ciąży, ale także po cięciu cesarskim. Stosowanie plastrów na mięsień prosty brzucha, mięśnie skośne i w miejscu cięcia przynosi szybszą poprawę i regenerację. Jedynym warunkiem jest wygojona, sucha blizna, pozbawiona wysięków. Dlatego warto wybrać się do fizjoterapeuty, który oceni stan blizny, poinstruuje jak o nią dbać w domu i rozszerzy terapię o mobilizację blizny. 

KINESIOTAPING JAKO BEZPIECZNA METODA WALKI Z BÓLEM

Plastrowanie to niezawodna metoda w walce z bólem podczas ciąży. Badania wykazują, że połączenie zabiegów plastrowania z aktywnością fizyczną daje jeszcze większe efekty. Okresowi ciąży wcale nie muszą towarzyszyć dolegliwości bólowe. Dzięki wykwalifikowanym fizjoterapeutom możesz zwalczać ból w bezpieczny sposób dla siebie i dziecka. 

Skontaktuj się z nami pod numerem tel. 531 924 344 w celu zdobycia więcej informacji. 

Czekamy na Ciebie w Centrum Rehabilitacji Dawcy Zdrowia we Wrocławiu przy ul. Jemiołowej 26-28.