Zapobieganie urazom i szybsza regeneracja dla sportowców

Jednym z większych wyzwań dla sportowców jest uniknięcie kontuzji, a jeśli do niej dojdzie, jak najszybszy powrót do pełnej sprawności.

Oferta Dawców Zdrowia we Wrocławiu obejmuje wiele korzyści, a wśród nich: zmniejszenie bólu i sztywności mięśni, szybszy powrót do zdrowia lub możliwość częstszego treningu. Intensyfikujemy proces regeneracji organizmu poprzez masaże relaksacyjne i sportowe.

Redukcja bólu i sztywności mięśni

Masaż poprawia krążenie krwi oraz pomaga dostarczyć tlen i substancje odżywcze do mięśni. Ponadto powoduje zwiększenie ich temperatury – dzięki temu wymiana substancji miedzy krwią, a komórkami tkanki mięśniowej staje się łatwiejsza. Zwiększa się metabolizm i przebudowa mięśni po ćwiczeniach. Masaż pomaga również w rozbiciu tkanki bliznowatej i zrostów, które powodują sztywność oraz ból podczas ćwiczeń.

Krótszy czas regeneracji

Ból mięśni wywołany jest przez produkty przemiany materii, takie jak kwas mlekowy i kwas węglowy, które gromadzą się w tkankach mięśni po wysiłku. Poprzez zwiększenie przepływu limfy usprawnia się tempo ich usuwania. Ciężkie ćwiczenia fizyczne i przepracowanie sprzyjają przykurczom tkanek otaczających stawy, a w rezultacie: sztywności. Masaż poprawia zakres ruchu, elastyczność mięśni i zmniejsza ich napięcie.

Poprawna postawa

Odpowiednia terapia rozluźnia mięśnie przykurczone, co pozwala na przywrócenie prawidłowej postawy ciała. Stymuluje także słabe i wiotkie mięśnie. Sprzyja to zrównoważeniu napięcia powięziowego, a tym samym: zmniejsza ryzyko wystąpienia przyszłych obrażeń.

Szybszy powrót do zdrowia po urazie

Masaż wspiera gojenie się ran. Jest on bardzo korzystny dla tkanek miękkich, ponieważ dzięki niemu szanse na powstanie tkanki bliznowatej są minimalne. Masaż powoduje wydzielanie się większej ilości płynów niezbędnych do naprawy tkanek, a zwiększone krążenie krwi i limfy sprzyja ich regeneracji. Masaż może być wykonywany na konkretnych mięśniach i stawach, aby utrzymać je w dobrej kondycji i zapobiec problemom w przyszłości.

Ulga w bólu

Zmniejszenie przykrych objawów następuje przez blokowanie sygnałów bólowych wysyłanych do mózgu. Sprzyja to rozluźnieniu, które jest efektem stymulacji układu nerwowego.

W celu uniknięcia wystąpienia sytuacji, powodującej wycofanie się z zawodów, po miesiącach długotrwałych treningów, zaleca się poddanie wczesnemu leczeniu u fizjoterapeuty. Jeżeli odczuwasz niepokojące objawy najlepiej zgłoś się do nas, a unikniesz postępującego procesu pogarszania się stanu zdrowia.