Adrian Kozłowski

Adrian Kozłowski

Fizjoterapeuta i Osteopata

Z zawodu i z zamiłowania Fizjoterapeuta. Prowadzi prywatną praktykę, po wcześniej zdobytych doświadczeniach w wielu Wrocławskich szpitalach. Ciągle się kształci i dąży do perfekcji w pracy, zdrowie i zadowolenie pacjentów jest dla niego najważniejsze. Nie poprzestaje na 5 latach studiów dziennych i ciągle uczestniczy w warsztatach i szkoleniach z najnowszych metod leczenia. Współpracuje z wieloma lekarzami, w celu najefektywniejszego procesu rehabilitacji i poszerzenia znajomości medycyny poza granice fizjoterapii.

Jego największą pasją jest osteopatia, metoda leczenia pacjenta zwracająca uwagę na przyczynę powstawania bólu a nie tylko objawy. Pozwala na holistyczne i indywidualne podejście do pacjenta. Student Akademii Osteopatii w Poznaniu, gdzie jest szkolony przez lekarzy i osteopatów z całego świata przechodząc przez każdy dział medycyny współczesnej, jak i alternatywnej. To pozwala mu na szersze rozpatrywanie przyczyn dysfunkcji u pacjentów.

Akademia

IMG_0239

Prowadził także zajęcia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z różnych metod fizjoterapeutycznych oraz diagnostyki klinicznej. Była to pierwsza okazja do przekazywania wiedzy i ogromne doświadczenie dydaktyczne pozwalające opanować podstawy do perfekcji. Stawia sobie za cel podnoszenie kwalifikacji fizjoterapeutów w Polsce i często uczestniczy w akcjach promujących fizjoterapię.

Pod jego opieką znajdują się zawodnicy Lacrosse Kosynierzy i Kosynierki z Wrocławia. To dynamiczny i bardzo kontaktowy sport, przy którym jest dużo pracy. Od 2015 roku także fizjoterapeuta kadry Polski Lacrosse sekcji męskiej oraz fizjoterapeuta kadry Polski Lacrosse sekcji damskiej na The World Games 2017. Wiedza zdobyta we wcześniejszej edukacji pozwala na szybkie i skuteczne działanie w fizjoterapii sportowej, aspekt ten jest bardzo ceniony przez zawodników.

14917914164_d2b0d77198_k

DSC_1262

Od 2015 roku fizjoterapeuta kadry Polski Biegaczy Górskich. Gdzie 19 września 2015 roku w Walii towarzyszył kadrze na 31. Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich. Dzięki temu, że sam startuje w maratonach i półmaratonach ma ogromne doświadczenie w tej dziedzinie.