ADRIAN KOZŁOWSKI

mgr ADRIAN KOZŁOWSKI

Absolwent Poznańskiej Akademii Osteopatii, gdzie był szkolony przez lekarzy i osteopatów z całego świata przechodząc przez każdy dział medycyny współczesnej, jak i alternatywnej. Osteopatia jest jego największą pasją. Jest to metoda leczenia pacjenta zwracająca uwagę na przyczynę powstawania bólu, a nie tylko na objawy, pozwalająca na holistyczne i indywidualne podejście do pacjenta. To pozwala mu na szersze rozpatrywanie przyczyn dysfunkcji u pacjentów.

Pod jego opieką znajdują się zawodnicy Lacrosse Kosynierzy i Kosynierki z Wrocławia. To dynamiczny i bardzo kontaktowy sport, przy którym jest dużo pracy. Od 2015 roku także fizjoterapeuta kadry Polski Lacrosse sekcji męskiej oraz fizjoterapeuta kadry Polski Lacrosse sekcji damskiej na The World Games 2017. Wiedza zdobyta we wcześniejszej edukacji pozwala na szybkie i skuteczne działanie w fizjoterapii sportowej, aspekt ten jest bardzo ceniony przez zawodników.

Kiedy kilka lat temu zakładał Dawców Zdrowia marzył o stworzeniu miejsca, które zapewni kompleksową opiekę osobom po urazach układu ruchu, szczególnie z naciskiem na ludzi uprawiających sport, którym kontuzje utrudniają spełnianie pasji. Temat ten jest mu szczególnie bliski, ponieważ sam jest aktywnym sportowcem, wieloletnim biegaczem, a od niedawna triathlonistom. Kolejnym aspektem jego pracy zawodowej jest prowadzenie szkoleń z zakresu ergonomii pracy i uświadamianie ludziom jak ważnym aspektem życia jest dbanie o zdrowy kręgosłup. Czasami trudno go spotkać w gabinecie, ponieważ cały czas stara się rozwijać firmę oraz swoich pracowników. Wulkan energii z głową pełną coraz to nowych pomysłów. Prywatnie mąż i ojciec małej Alicji.

Strona główna
Adrian Kozłowski

W sezonie 2017/2018 fizjoterapeuta ekstraklasy piłki ręcznej KPR Kobierzyce z którymi zajął 7 miejsce w Polsce. Tak samo jak na boisku tak i w gabinecie zawsze dopasowuje rehabilitację do sportowca, jego aktualnych planów startowych a nigdy na odwrót.

W roku akademickim 2018/2019 wykładowca na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu z zajęć Fizjologia Wysiłku Fizycznego ze studentami wydziału Fizjoterapii. Dzieli się z nimi nie tylko wiedz teoretyczną ale również i praktyczną, która wyniósł z wielu lat pracy w gabinecie oraz poza nim.

Obecnie pracuje w Centrum Rehabilitacji Dawcy Zdrowia oraz prowadzi szkolenia z ergonomii pracy dla takich firm jak Herbapol, HP, Amazon czy Toyota, gdzie uczy poprawnych pozycji w pracy, rozwiązuje problemy związane z ergonomia pracy na stanowisku biurowym oraz przekazuje wiedzę o zdrowym trybie życia.