MATEUSZ TOMCZAK

MATEUSZ TOMCZAK

Fizjoterapeuta oraz trener personalny. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu gdzie w 2016 roku uzyskał tytuł magistra fizjoterapii. Kształcenie w kierunku trenerskim rozpoczął już podczas studiów kończąc wiele specjalistycznych kursów bo jak sam uważa fizjoterapia to przede wszystkim ruch.

Na co dzień jego pacjenci to osoby „z bólem”. Zajmuje się profilaktyką urazów, zmniejszeniem oraz eliminowaniem istniejących już dolegliwości bólowych, poprawą siły, wytrzymałości oraz koordynacji. Pomaga w powrocie do sprawności po przebytych zabiegach ortopedycznych. W pracy gabinetowej wykorzystuje m.in. : metodę FDM (praca z powięzią), masaż tkanek głębokich, terapię punktów spustowych czy funkcjonalną terapię manualną. Trening z Mateuszem to przede wszystkim praca nad funkcjonalnością naszego ciała. Pracuje w oparciu o zasady Medycznego Treningu Terapeutycznego (MTT – International Medical Training Therapy), a wiedzę na ten temat zdobywał m.in. od samego Lasse Thue (ceniony fizjoterapeuta pracujący niegdyś z piłkarzami FC Barcelona czy norweskimi biegaczkami narciarskimi).

Mateusz jest fizjoterapeutą i trenerem personalnym, więc łączy obie specjalizacje. Stosując terapię manualną rozprawi się z twoim bólem i przywróci Ci sprawność, ale na pewno wypyta Cię dokładnie o codzienne nawyki a jeśli okaże się, że nie są najlepsze, podsunie Ci pomysły, jak je zmienić.

Jego zdaniem brak aktywności fizycznej prędzej czy później prowadzi do dolegliwości bólowych. Dlatego przywiązuje dużą wagę do ćwiczeń i ruchu Na szczęście ma ludzkie podejście i nie będzie wyciskał z Ciebie siódmych potów Uprawia formę łagodnej perswazji, a swoich pacjentów zapewnia, że efektywny trening nie może być bolesny.

Jeżeli szukasz osoby, która postawi Cię na nogi i zadba o to, żeby te nogi zostały sprawne na długo, to Mateusz jest odpowiednią osobą. Porozmawiasz z nim na każdy temat, ale jeśli jesteś fanem sportu albo chcesz mieć większą świadomość własnego ciała, to zapowiada się długa i ciekawa rozmowa.