KLAUDIA LEŚNIK

KLAUDIA LEŚNIK

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. A. Komeńskiego w Lesznie oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu gdzie uzyskała tytuł magistra fizjoterapii.

Swoją przygodę z fizjoterapią Klaudia rozpoczęła w 2017 roku. Od tego czasu szerzy swoje zainteresowania i wiedzę poprzez udział w licznych kursach takich jak mięśniowo – powięziowa terapia odcinka lędźwiowo – krzyżowego oraz miednicy czy kinesiotaping z terapią punktów spustowych i innych.

Klaudia przeważnie skupia się na pracy z kobietami w trackie ciąży jak i po niej. Indywidualnie podchodzi do każdej pacjentki.

Walczymy z takimi skutkami jak bóle kręgosłupa, rozstęp mięśnia prostego brzucha czy nietrzymanie moczu.

Jeśli oczekujesz dziecka, dobrze wiesz, że ciąża bywa wyzwaniem dla organizmu. Brzuszek rośnie i staje się sporym obciążeniem dla kręgosłupa. Pojawiają się różne dolegliwości bólowe, do tego często dochodzą obrzęki nóg. Te prozaiczne, lecz dokuczliwe rzeczy potrafią odbierać radość z oczekiwania na dziecko. Klaudia wie, jak zmniejszyć ból i rozluźnić napięte mięśnie. Zrobi masaż, pokaże odpowiednie ćwiczenia. Nauczy, jak świadomie aktywować dno miednicy. Zna różne triki i kiedy trzeba, wyciągnie swoje tejpy – czyli specjalne taśmy do kinesiotapingu. Tejpy odciążają kręgosłup i zmniejszają obrzęki nóg.

Panie po porodzie też znajdą u Klaudii skuteczną pomoc. Pokaże jak „pracować” z blizną po cesarskim cięciu i innymi bliznami poporodowymi. Pomoże Ci wrócić do sprawności i formy po porodzie.

Skąd wzięły się zainteresowania Klaudii? Była jeszcze studentką, kiedy jej siostry zaszły w ciąży. Widziała z jakimi problemami muszą się zmagać, chciała im pomóc, więc jej zainteresowania poszły w tym kierunku. Tak zaczęła się jej przygoda z ciężarnymi, która trwa do dziś.