JULITA DOROCIAK-KOWALSKA

JULITA DOROCIAK-KOWALSKA

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu z tytułem licencjata. Kontynuuje studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.Jej pasją jest sport oraz zdrowy tryb życia, którymi stara się zarażać jak największą ilość osób.

Interesuje się fizjologią – zarówno ogólną jak i wysiłku, a także biomechaniką i anatomią narządu ruchu. Zamiłowanie do aktywnego stylu życia doprowadziło ją do fizjoterapii w sporcie. Dotychczasowe doświadczenie zdobywała już od II roku studiów, gdy przez pół roku pracowała z drużyną piłkarek nożnych AZS-u Wrocław, a następny rok spędziła w WKS Śląsk Wrocław, gdzie pod okiem tamtejszych fizjoterapeutów poszerzała umiejętności z drużyną piłkarzy nożnych. Okres studiów poświęcała nie tylko na staże, ale również na liczne warsztaty z zakresu fizjoterapii.

W myśl zasady „Kto stoi w miejscu, ten się cofa” wciąż poszerza swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii.

Julita Dorociak-Kowalska
trenin

W sezonie 2017/2018 objęła opieką drużynę Superligi kobiet w piłce ręcznej KPR Kobierzyce. Wiedza i doświadczenie zdobyte dzięki wcześniejszym staraniom, pozwalają na szybką i skuteczną pomoc zawodniczkom. Dużą wagę przykłada również do treningu prewencyjnego u sportowców. Uważa, że prawidłowe wzorce ruchowe, przygotowanie motoryczne, a także odpowiednia regeneracja są kluczem do sukcesu w profilaktyce urazów.

Trenuje jeździectwo w stylu western od 11 lat. Zdobywczyni wielu tytułów Mistrza Polski, reprezentantka Polski, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy. Trenowała również siatkówkę. Obecnie zakończyła karierę sportową i skupiła się na kształceniu zawodowym. Mimo to zawsze znajduje czas na trening i aktywnie spędza wolny czas.