ALEKSANDRA BARON

ALEKSANDRA BARON

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, z tytułem magister fizjoterapii. Od początku przygody z fizjoterapią ukierunkowana na pracę z najmłodszymi pacjentami. Już w trakcie studiów chcąc poszerzyć swoją wiedzę odbywała liczne praktyki i wolontariaty w ośrodkach dziecięcych oraz brała udział w szkoleniach i kursach z pogranicza tematyki pediatrycznej.

Ola interesuje się rozwojem człowieka w pierwszych latach życia. Uwielbia pracę z dziećmi, ponieważ jest to praca wymagająca kreatywności i odrobiny wewnętrznego dziecka w sobie. Uśmiech dziecka po terapii jest dla niej największą motywacją do dalszej pracy.

W swojej pracy mierzy się głównie z takimi problemami jak obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe u niemowląt, asymetria ułożeniowa, wady stóp. Wie, że w pracy z niemowlęciem, bardzo ważna jest współpraca na linii rodzic-fizjoterapeuta, dlatego dużą wagę przywiązuje do edukacji rodziców. Lubi łączyć różne metody pracy z dziećmi m.in. trójpłaszczyznową terapię manualną stóp, terapię tkanek miękkich, masaż Shantala oraz neurofizjologiczną metodę PNF.

Aleksandra Baron
Strona główna

Ola rozwieje wątpliwości dotyczące rozwoju Twojego dziecka, odpowie na pytania dotyczące aktywności maluszka w pierwszych miesiącach jego życia, nauczy przyjaznej dla rozwoju pielęgnacji. Podpowie jak wybrać pierwsze buty, jakich sprzętów używać, by nie zaburzać rozwoju ruchowego niemowlaka.

Na co dzień Ola lubi aktywnie spędzać czas-uwielbia jogę i treningi w domowym zaciszu. Podróżuje gdy tylko może, a gdy nie może planuje kolejne podróże.