Bóle kręgosłupa

 

Przyczyn powstawania bólu w obrębie kręgosłupa jest wiele. Najczęściej powodem jest negatywne oddziaływanie czynników mechanicznych, takich jak zła postawa, nadwaga, uraz, nadmierny wysiłek fizyczny. Mogą one prowadzić do zmian degeneracyjnych w obrębie kręgów, wypadnięcia dysku,  naciągnięcia ścięgien, więzadeł przykręgosłupowych, nadmiernego napięcia mięśni grzbietu oraz ucisku na nerwy, co objawia się bólem pleców.

 

Bóle kręgosłupa

Bóle kręgosłupa

 

Do metod leczenia bólu kręgosłupa zalicza się przede wszystkim:  terapię manualną, w tym masaż leczniczy, fizykoterapię oraz farmakoterapię lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi. W gabinecie Dawców Zdrowia zajmujemy się terapią manualną oraz edukacją pacjenta z zakresu odpowiednich ćwiczeń, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyeliminować źródło bólu. Jest to możliwe dzięki uruchomieniu tkanek miękkich, kości oraz stawów, przez ucisk zablokowanych punktów (terapia manualna) oraz wzmocnienie poszczególnych partii mięśni (ćwiczenia). Wiedza z zakresu osteopatii często umożliwia nam przywrócenie równowagi całego narządu ruchu, co w przypadku bólu kręgosłupa, niejednokrotnie bywa kluczem do sukcesu.

Badania pokazują że aż 25 % populacji miedzy 30 a 50 rokiem życia cierpi z powodu bólów kręgosłupa. Leki przeciwbólowe to nie jedyne wyście. Warto wybrać się do fizjoterapeuty, który dokona badania i postawi diagnozę, w celu ustalenia czy źródło powstania bólu jest związane ze złym ustawieniem miednicy, bądź nieprawidłową postawą ciała podczas pracy. Ponadto doradzi, w jaki sposób o niego dbać oraz nauczy odpowiednich ćwiczeń zapobiegających bólom kręgosłupa w przyszłości.